RSS
wtorek, 11 kwietnia 2017

Wczoraj paranoicy i schizofrenicy robili ludziom wodę z mózgu, publikując pozbawione podstaw i sensu idiotyzmy o podobno potwierdzonym zamachu na samolot  z najgorszym prezydentem RP.

Przecież trzeba być niespełna rozumu, żeby jak ten pożal się Boże Berczyński opowiadać, że samolot rozpadał się przed brzozą (zaleziono jeden odłamek i to już jakieś sześć lat temu), a potem nie uderzając w brzozę rozpadał się dalej, a na końcu jeszcze wybuchła bomba termobaryczna, którą ani chybi wniósł na pokład LK, bo tylko on z małżonką nie przechodził kontroli pirotechnicznej. No i najważniejsze. Samolot się rozpada, piloci te strzępy spokojnie pilotują, wybucha bomba, a oni o tym, biedacy, nie wiedzą i spokojnie odliczają zniżanie do 20 metrów. Jeśli doda się do tego rosyjskich kontrolerów, którym postawiono zarzuty "naprowadzania na śmierć", to już zupełnie trudno zrozumieć, dlaczego oni to robili, skoro w sporej odległości od pasa leciał rozpadający się wrak.

Normalny człowiek widzi w tej narracji paranoję i schizofrenię. Tylko żelbetonowy elektorat tych idiotów zachwyca się kolejnymi dowodami i badaniami, których oczywiście nie przedstawiono:)

To tak jak z wypadkiem straszydła. Główny podnóżek i szef służb mundurowych powiedział, że pancerna limuzyna poruszała się z prędkością 50 km/h. Po obejrzeniu efektów zderzenia i obrażeń jakich doznali pasażerowie stwierdzić trzeba, że drzewo musiało poruszać się co najmniej z prędkością 60 km/h o zwrocie przeciwnym do samochodu:)

A poza tym... podobno wiosna. Tylko trudno mi zaakceptować 10 stopniowe skoki temperatury!

21:26, hornet99
Link Komentarze (1) »
sobota, 08 kwietnia 2017

Jutro planujemy wyjazd na wystawę psów. Prognoza pogody jest optymistyczna. Ma być słońce i niewielki wiatr. Zastanawiam się, czy wziąć aparat... Zupełnie przestałem robić zdjęcia. Warty sporą sumę sprzęt leży bezużyteczny. Ale nie umiem wykrzesać w sobie tego byłego entuzjazmu, gdy bladym świtem w weekend biegałem o łące fotografując kwiecie różne... A teraz po prostu mi się odechciało. I tyle.

22:22, hornet99
Link Komentarze (2) »
czwartek, 06 kwietnia 2017

Jako człek już leciwy cenię sobie wygodę. Nie luksusu, broń Boże. Na te mnie nie stać. Zresztą trzeba by zdefiniować, co jest luksusem, a co nim nie jest. Nie mam na to ochoty. Niemniej od bardzo dawna poszukuję klawiatury, która by mi odpowiadała. Są dwa parametry, które toto musi spełniać: podświetlenie klawiatury i podstawka pod nadgarstki. Jak dotychczas wymieniłem ich kilka, ponieważ żadna, choć spełniała kryteria, nie okazała się wystarczająco wygodna w eksploatacji.

Dziś coś mnie podkusiło, by sprawdzić, dlaczego dwie leżące wysoko na regale klawiatury nie zostały wyrzucone, a także czemu nie znalazły innego zastosowania. Odpiąłem ten badziew, z którym męczę się od pół roku, bo zaczął mnie irytować brakiem ergonomii. Dopiero dziś odkryłem, że przyczyną jest wąski, taki jak wszystkie, klawisz back.

Podpiąłem jedną klawiaturę, bardzo porządnej podobno firmy, po iluś próbach poszukiwania właściwego portu zadziałała. Miała jednak podstawową wadę. Nie było podkładki pod nadgarstki.Dlaczego ją kupiłem? Nie mam pojęcia. Podpiąłem potem drugą. Okazała się lepsza, choć też nie bez wad. Zdecydowałem się ją zostawić. I właśnie z tego powodu napisałem tę notkę. Muszę ją bardziej opanować. Wydaje się, że nie będzie większych problemów. Zachodzę teraz w głowę, dlaczego z niej kiedyś zrezygnowałem? Nie mam pojęcia...

22:42, hornet99
Link Dodaj komentarz »

Przed obudzeniem śniło mi się, że jest sobota. Nagle zadzwonił budzik! Sen prysł, a ja zacząłem gorączkowo zastanawiać się, co się stało z telefonem, ponieważ budzik nie jest aktywny w weekend.Ta pomyłka była bolesna i zaważyła na całym dniu. Był do kitu.

Po zamachu w petersburskim metrze nasze dzielne służby zaznaczają na ulicach swoją obecność. Zawsze mnie to śmieszy, bo z terroryzmem nie walczy się na ulicach. Ale skoro odpowiednie nasze służby są w stanie (szukam adekwatnego określenia) niech będzie, nie najlepszym z powodu zaangażowania w politykę, to i raczej nie czuję się bezpieczny. Raczej dlatego, że Polska zepchnięta przez rządzących idiotów na margines polityki międzynarodowej stała się kompletnym zadupiem i większa akcja tutaj mogłaby zostać niezauważona przez świat. A już o paroksyzm śmiechu przyprawiły mnie dwie policjantki: wysokość obu na poziomie 300 cm, łączna masa mniej niż 100 kg. I te dzieweczki mają stawić czoła jakiemuś łotrowi? Mało prawdopodobne. No chyba, że facet padnie ze śmiechu. Na marginesie, przed laty jakiś żul z bejsbolem, czy innym groźnym narzędziem demolował w jakimś małym miasteczku samochody. Przyjechał patrol policji składający się z jakiegoś niedorobionego fagasa i właśnie takiej paniusi o rozmiarze większej ćmy. Funkcjonariusz zajął się wzywaniem pomocy :), a dzielna policjantka miała przypilnować łobuza. Jednak on nie reagował na wezwania. Wtedy panienka zamiast pałki wyciągnęła pistolet!!! Oddała siedem strzałów w kierunku pijanego żula. Trafiła dzięki rykoszetowi. Nie mam wątpliwości, że te dwie spotkane dziś funkcjonariuszki albo by uciekły, albo zaczęły strzelać. Na więcej umiejętności raczej by im nie starczyło.

 

Świat się kończy! Przestał mi smakować mój ulubiony napój alkoholowy!!! Jakiś niedobitek single malt kurzy się w barku a ja po prostu omijam go wzrokiem. Nie nęcą mnie etykiety zapewniające niegdyś podniebieniu pewną dawkę rozkoszy. Z niezrozumiałych powodównajbardziej smakuje mi czysty czarny smirnoff, tudzież inna bezzapachowa okowita z czarną naklejką. 

Skleroza moja postępuje. Chciałem jeszcze o czymś napisać, ale zapomniałem.

21:16, hornet99
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 marca 2017

Szczerze powiedziawszy uświadomiłem sobie to dopiero wieczorem... gdy sprawdziłem datę w kalendarzu. Pierwsza wiosenna "jaskółka" pojawiła się jednak już wczoraj wieczorem. Był to jeż, który zdezorientowany zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Po dłuższej chwili, pewnie w duchu przeklinając pogodę, oddalił się w mniej ruchliwe miejsce.

Od czwartku oficjalnie wiem, że jestem chory. A to za sprawą mojej pani doktor (celowo z małej litery, choć kobieta z niej zacna i znamy się wieki), która badając mnie nagle ni stąd ni zowąd powiedziała, że jednak taki całkiem zdrowy to ja nie jestem. I od czwartku czuję się chory. Dolegliwości żadnych nie mam, ale słowo lekarza rzecz święta. Dziś nawet byłem na tę okoliczność u chirurga, który potwierdził rozpoznanie i wypisał skierowanie do szpitala. Pośpiechu nie ma, ale pokroić się będzie trzeba.

Rodziny na wszelki wypadek nie informuję, bo to są histeryczki i pewnie zaczęłyby się nadmiernie przejmować tym, co ja już oswoiłem w ciągu dziesięciu minut i co na mnie nie robi wrażenia. Z nimi byłoby inaczej. Dowiedzą się na tydzień przed terminem operacji. Wystarczy.

A taj w ogóle, to jest mi w ogóle tak jakoś... Niby robię dobrą minę do słabej gry, niby wszystko jest OK, ale - no właśnie - jest mi tak jakoś. I to jakoś jest zupełnie nieokreślone i niedefiniowalne. Jedynym wytłumaczeniem jest "zmęczenie wiosenne", występujące cztery w roku:)

21:56, hornet99
Link Komentarze (3) »
środa, 15 marca 2017

Musiałem dziś z kimś poważnie porozmawiać. Starałem się nie okazywać emocji. W końcu ja mam tylko ustalić fakty. Dowiedzieć się, co i jak się zdarzyło. Rozmawialiśmy sobie a nasze zdania rozmijały się w przestrzeni. Ja swoje, on swoje. Ja o jabłkach, on o winogronach. Trwało to prawie kwadrans. W końcu wyczerpała się moja cierpliwość i... prosto z mostu, bez ogródek powiedziałem facetowi, że jeśli prokurator będzie miał kiepski dzień, to go po prostu aresztuje na trzy miesiące i wtedy będzie miał czas, aby przemyśleć, co ma do powiedzenia na temat zdarzenia, w którym brał bardzo aktywny udział.

Podziałało! Nagle wizja okna w kratkę chyba dotarła do świadomości i zaczęliśmy mówić o tym samym. Wprawdzie tak zwana prawda materialna z trudem przedzierała się przez pustosłowie i próby zaciemniania rzeczywistości, niemniej postęp był wyraźny.

I teraz zastanawiam się, czy ja tego człowieka postraszyłem, czy tylko uświadomiłem mu, że gdy będzie rozmawiał z kimś innym, to nie będzie tak miło i przyjemnie? Zastanawiam się też, czy w czasie tej rozmowy byłem wystarczająco empatyczny względem rozmówcy? :) W ocenie rocznej jako jedyny element wymagający poprawy napisano mi właśnie "niedostateczną empatię". Mam z tego tytułu nieustającą polewkę, czy też bekę, jak mawia młodzież. Bo akurat na moim stanowisku pracy empatia - w rozumieniu tych beznadziejnych przepisów - jest ostatnią cechą, którą należy się wykazywać. Lubię ludzi. Chętnie im pomagam, udzielam porad wszelakich. W firmie, gdzie pracuje parę tysięcy ludzi jestem rozpoznawalny. Koleżanki i koledzy wiedzą, że gdy mają specyficzne problemy mogą z nimi do mnie przyjść i... przychodzą! Nikogo nie odsyłam z przysłowiowym kwitkiem.  I to, w moim rozumieniu, nazywa się empatią. Ale... coś trzeba było napisać, więc wymyślili deficyt empatii:) Nie chcę pisać, w jaki sposób demonstruję codziennie swoją empatyczną postawę, bo a nuż ktoś z firmy przeczyta i skojarzy... A to jest mi najmniej potrzebne.

Ach, jeszcze o jednym kuriozum muszę napisać. Otóż w firmie mojej, oby miała się dobrze i terminowo wypłacała wynagrodzenie, jest specjalny departament od idiotyzmów. Serio! Katują nas właśnie jakimiś bzdurnymi czynnikami charakteryzującymi dobrego pracownika, czy też badaniem zaangażowania, które to wszyscy, a przynajmniej większość tych, których znam, wypełniają w sposób, który jest miły sercu kierownictwa. Bo wypełnione być musi. Bo od frekwencji w tym badaniu zależą notowania departamentu etc. Wypełniamy więc te wszystkie tabelki i ankiety tak, aby nie było za dobrze, ale aby wystarczyło na bardzo pożądany przez kierownictwo najwyższe współczynnik na poziomie 80%. I wszyscy są zadowoleni. Kierownictwo, bo ma zaangażowanych pracowników, którzy identyfikują się z firmą, pracownicy, bo odwalili tę robotę i na jakiś czas mają spokój.

Ostatnio jednak Departament Idiotyzmów postanowił poprawić naszą komunikację, a ściślej biorąc poprawić maile, które piszemy setkami dziennie. Wymyślono specjalny algorytm, który określa, czy mail jest komunikatywny. Pobawiliśmy się tym narzędziem i okazało się, że Mickiewicz jest poprawny w 70%, fraza "poszłem na nieszpór" zyskała akceptację tego narzędzia w 88%, a zdanie "wyindywidualizowaliśmy się z rozentuzjazmowanego tłumu" nasz cudowny algorytm ocenił na prawie 90%:)

I to tyle na dziś. 

Na koniec jeszcze fraza, która bardzo mi się spodobała:

NIE MARTW SIĘ O JUTRO! PRZECIEŻ NIE WIESZ, CO SIĘ ZA CHWILĘ MOŻE ZDARZYĆ!

22:41, hornet99
Link Komentarze (2) »
niedziela, 12 marca 2017

Może to nie do końca wygląda tak, jak w tytule, ale rano, gdy wychodzę na spacer ziemia ma inny niż zimowy zapach, a z lasu dochodzą dawno niesłyszane dźwięki ptasich rozmów. Ale to czuć i słychać tylko tam. Dziś rano w pobliskim parku ani zapach, ani odgłosy tej wiosny nie wieszczyły. A wieczorem... to już lepiej nie mówić. Przenikliwy chłód przypominający o tym, że do wiosny jednak jeszcze daleko.

Byliśmy dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego. Długo opierałem się przed wizytą tam. Głównie ze względu na mój stosunek do Powstania. Nie zachwyciło mnie to miejsce, choć czytałem i słyszałem, że jest wyjątkowe. Może dlatego, że jak na mój gust ekspozycja jest chaotyczna. Zresztą nie wiem. I nie ma to żadnego znaczenia. Lepiej było pójść do CNK...

Ciekawe, co przyniesie nadchodzący tydzień. Od tygodnia z okładem mam na tapecie pewną ciekawą sprawę, którą muszę wyjaśnić, bo klient złożył oficjalną reklamację i nie da się tego zamieść pod dywan. Coś odpowiedzieć trzeba. Ale...odpowiedź nie może być zdawkowa, ani też taka na odwal się, bo sprawa jest poważna i może odbić się szerokim echem. Śmieszy mnie to, bo wszyscy odpychają to od siebie. Nikt nie chce mieć z tym nic wspólnego, bo na tym można podpaść, bo rzeczy dotyczy jednego z wielkich, bo... może być smród... Nie pierwszy raz się to zdarza, więc mnie to za bardzo nie obchodzi. Niemniej jest ciekawie.

I jeszcze jedna śmiesznostka. Moja Latorośl w tym roku zmieniła klasę. Nie wiem, czy jest to normalną praktyką, ale u nas w pewnym czasie miesza się dzieci. Może dlatego, żeby jakiegos puczu nie zrobiły:) I mamy taki konglomerat. Dzieciaki fajne, choć - jak wszędzie - niektórych mogłoby nie być:) ale już z rodzicami to nam się udało trochę gorzej. Okazało się bowiem, że "tamta klasa" funkcjonowała według wzoru: nauczyciel nasz pan i władca, więc winniśmy mu daniny składać z każdej okazji. "Stara" klasa była w tym aspekcie oszczędna i wolała wydawać na dzieci niż na nauczycieli. Pierwsze zderzenie nastąpiło w Dniu Nauczyciela. Część "nowych" przyszła z prezentami i kwiatami dla nauczycieli, choć zapewniliśmy tradycyjne kwiaty od klasy - tak się umówiliśmy na zebraniu. Teraz okazało się, że na Dzień Kobiet było analogicznie, choć... klasowego kwiatka nie było, bo nie uznaliśmy za stosowne, a wcześniej jakoś też nikt się na forum rodziców nie zdeklarował, że może by coś zrobić. I rozpętała się burza w szklance wody, bo niektóre mamusie uznały, że jednak trzeba było, bo... W perspektywie mamy Święta Wielkanocne. I, okazuje się, że z tej okazji pani też należy się prezent. Serio:) Śmieszne to i takie jakieś... Sam nie wiem jakie. Niesmaczne, to może za dużo. Chyba jednak dziwne.

Czas spać.

22:47, hornet99
Link Komentarze (3) »
wtorek, 28 lutego 2017

zawodowo, oczywiście:)

Ale dzisiejsza rozmowa z panią dyrektor HR wprawiła mnie w doskonały nastrój. 

Nasze stosunki bywają skomplikowane... Kiedyś w czasie dyskusji na tematy drażliwe dla obu stron podniosła na mnie głos. Powiedziałem, że nie lubię takiego traktowania, ale to nie pomogło, bo kobieta jest "charakterna". Wstałem więc i wyszedłem, bo nie było sensu przebywać pod jednym sufitem z osobą upajającą się własnym głosem.

Później było jeszcze parę różnych spotkań, ale staraliśmy się nie wchodzić sobie w drogę.

Ale dziś... To, co usłyszałem było niemal miodem na moje skołatane nerwy. Solennie obiecałem, że będę ją wspierał. We wszystkim, co będzie nam służyć. Choć, jak oboje stwierdziliśmy, nie raz pokłócimy się solidnie:)

Nie do końca wierzę w powodzenie jej misji, bo jest karkołomna i według mnie niewykonalna, ale... pożyjemy - zobaczymy:)

Z innej beczki

Co czuje człowiek stojący pod prysznicem z namydloną głową gdy nagle zabraknie wody?

BEZRADNOŚĆ!!!

Doznałem tego stanu ducha i ciała. Na szczęście woda wkrótce pojawiła się i można było kontynuować kąpiel. Ale te minuty, gdy poza wodą w spłuczce WC nie było ani kropli czystej wody były koszmarne!

22:23, hornet99
Link Komentarze (1) »
niedziela, 26 lutego 2017

Ostatnie godziny urlopu... Jutro do pracy po dwutygodniowym lenistwie, w czasie którego napisałem tylko ok. pięciu maili. Jak na mnie to rekord absolutny. A w ostatnich dniach w ogóle nie włączałem lapka i obawiam się, że jutro będę musiał odgruzować pocztę.

Taka refleksja przy okazji mnie naszła. W trzy osoby pojechaliśmy na urlop w dwoma laptopami, trzema telefonami, jednym tabletem i dwoma czytnikami. W sumie osiem komputerów, albo urządzeń elektronicznych posiadających różne możliwości. Gdy sobie to uświadomiłem, zacząłem się zastanawiać, czy nie dałoby się ograniczyć tej liczby. I wyszło mi, że niestety nie:( Bo trzy wypasione telefony jednak nie zapewniłyby tych wszystkich funkcji, które spełniały i laptopy, i czytniki, i ten nieszczęsny tablet. Bez szczegółów.

Powrót był makabryczny. Mieliśmy na tych niespełna pięciuset kilometrach wszystkie typy pogody. Zaczęło się od śnieżycy, później był deszcz, następnie śnieg z deszczem, odrobina słońca, solidna ulewa i zawieja śnieżna. A przez cały czas wiało niemiłosiernie. Do tego stopnia, że w pewnym momencie mój na ogół niewrażliwy na podmuch samochód zdmuchnęło z jednego pasa na drugi. Na szczęście nic po nim nie jechało.

BOR nie był widoczny w czasie całej podróży, ale... natknęliśmy się na niespodziewany korek. Jadący korek na szczęście. Przyczyna okazała się prozaiczna. Prawym pasem wspaniałej autostrady A2 podążał konwój pojazdów wojskowych. A korek wziął się stąd, że każdy chciał popatrzeń na rzadko widok przewożonych czołgów i innych maszyn bojowych:) Nie byłem wyjątkiem, choć nie zwolniłem:)

A jeśli chodzi o autostrady, lub ściślej ruch na nich. Na A1 rzadko się zdarza, aby ktoś jechał dłużej lewym pasem bez potrzeby. Na A2 to nagminne. Wiem, że jest tam więcej ciężarówek, które jadą przepisowe 90 km/h i trzeba je wyprzedzać. Ale przecież niekoniecznie trzeba blokować lewy pas, bo na horyzoncie majaczy TIR. Dochodzi do paradoksów, gdy szybciej jedzie się właśnie prawym pasem.

Po dwóch tygodniach zgodnie stwierdziliśmy, że rozstajemy się definitywnie z naszym ulubionym hotelem. Niby wszystko jest OK, ale jednak standard systematycznie się obniża, a jakość wyżywienia pozostawia wiele do życzenia. Trzeba szukać nowego miejsca. Pewnie w innym mieście...

Jutro do pracy. Trywialne byłoby stwierdzenie, że mi się nie chce:) Chce mi się! Serio:) Wprost nie mogę się doczekać. A wszystko za sprawą zaproszenia, jakie dostałem od pani dyrektor HR na spotkanie w sprawach organizacyjnych. Odruchowo je zaakceptowałem, a teraz nie daje mi spokoju podstawowe pytanie: a jakie to sprawy organizacyjne mogę mieć z moim HR? We wtorek się wyjaśni. A może trochę wcześniej.

PS

W komentarzach pojawił się pewien emeryt erotoman. Żałosne stworzenie. I, jak przystało nie pisiackie nasienie, nazwał mnie głupim. Bo u nich tak zawsze, jeśli nie ma argumentów, to trzeba użyć inwektyw. Wisi mi to.

22:10, hornet99
Link Komentarze (1) »
sobota, 11 lutego 2017

Jutro wyjeżdżamy. Nad morze oczywiście. Do Jastrzębiej Góry oczywiście:) 

Trzeba mieć nadzieję, że po tej samej drodze nie będzie poruszała się żadna rządowa limuzyna tudzież kolumna z kolejnym pisowskim nieudacznikiem. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie im zakazać wychodzenia z domu, bo to naprawdę bardzo tępy element i tylko szkód narobić umieją.

Ale nie o tym chciałem. Pokój w hotelu, ten sam, co zawsze, jest duży. Hotel też nie jest najmniejszy. Ale... bardzo ciekawi mnie, jak damy sobie radę całą rodziną pod jednym dachem. Trenujemy to raz na dwa lata... Jakoś to znosimy, ale za każdym razem mam spore obawy, abyśmy się nie pozabijali:) Do tej pory się udawało:)

Dwa tygodnie odpoczynku. Potrzebny jest nam wszystkim. Oby nie było za zimno i pisowcy nie grasowali w okolicy:)

Złośliwy jestem. Tak. Bo tępaków nie lubię. Na szczęście jeszcze mogę mówić i pisać, co chcę. Nie spodziewam się, aby przy ich rządach to był standard.

Ostatnia sprawa, to wypadek broszki, która podobno była zapięta :):):):):) oni tak poważnie? Ale się potłukła i trzeba ją było śmigłowcem ewakuować. Kolumna poruszała się z prędkością ok 50 km/h :):):):):) Nawet idiota (poza pisiakiem!) w to nie uwierzy. Pancerna limuzyna jest raczej nie do naprawienia, ale seicento tylko zderzak straciło:) Boże, widzisz i nie grzmisz:)

OK. Oby tylko któryś z tych idiotów nie poruszał się jutro tą samą drogą!!!

21:41, hornet99
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 30 stycznia 2017

Znalazłem taką mapkę z wykresem jakości powietrza w Krakowie: jak okiem sięgnąć  w samym mieście i okolicach dominuje kolor bordowy, oznaczający, że na dobra sprawę ilość powietrza w powietrzu jest mniejsza niż ilość zanieczyszczeń.

To w zasadzie nic nowego. Jak jest z powietrzem w Krakowie nie wie tylko ten, kto wiedzieć nie chce lub jest odporny na wiedzę.

Ale... jeśli przyjedzie do Krakowa osoba niebędąca tubylcem i zechce zameldować się w hotelu, to w recepcji musi zapłacić... opłatę klimatyczną!!!

Czy ktoś coś z tego rozumie? Ja nie ogarniam:(

 

15:28, hornet99
Link Komentarze (2) »
niedziela, 29 stycznia 2017

Nieudany tytuł, ale lepszego nie mogłem wymyślić:)

Pokrótce. Moja sąsiadka, która niedawno burzliwie rozstawała się ze swoim narzeczonym, wzywając straż i policję unika mnie. Nie dziwię się jej. W końcu sytuacja do przyjemnych nie należała, a odbiła się szerokim echem w ścianach.

Zupełnie przypadkiem przekonałem się, że ów narzeczony... nadal jednak mieszka z nią pod jednym dachem. Idylli nie ma, bo mniej więcej co drugi dzień M. trenuje gardło w stopniu pozwalającym przez dość grube ściany nośne usłyszeć, co ma do wykrzyczenia.

Nie mój interes. W końcu też czasem zdarza mi się podnieść głos...

Dziś zbaraniałem po wyjściu na klatkę schodową. Otóż schody aż do parteru (M. nie korzysta z windy) i część korytarza prowadząca do mieszkania M. były wysypane płatkami kwiatów. Przecierałem oczy ze zdumienia, bo czegoś podobnego nigdy nie widziałem. Gdy drugi raz wyszedłem tej kwietnej drogi już nie było - ostały się gdzieś pojedyncze płatki.

Romantyczny facet:)

I fakt, dziś za ścianą panuje cisza.

Czyżby to były oświadczyny, przeprosiny, czy tylko poryw serca?

Na miejscu tego gostka wiałbym gdzie pieprz rośnie. Bycie w tym związku niczego dobrego nie wróży. Kwiaty nie pomogą. Za jakiś czas znów będę świadkiem ciekawych zdarzeń. To mam jak w banku:)

22:42, hornet99
Link Komentarze (1) »

Bardzo modny temat ostatnio. Powietrze w Warszawie odkąd pamiętam jest niezdrowe i brudne.

Przypomina mi się taki epizod, z czasów, gdy mieszkałem na Sadybie i poszedłem zimą na spacer z psem na pobliskie łąki (dziś po nich nie ma już nawet wspomnienia). I w pewnym momencie ze zdziwieniem stwierdziłem, że moje psisko zostawia białe ślady na białym zdawałoby się śniegu. Szybko skonstatowałem, że EC Siekierki wyłączyły elektrofiltry...

To zdarzyło się naprawdę bardzo dawno temu. Dziś jacyś czarodzieje słowa usiłują mi wmówić, że to, co czuję na Kabatach, czyli smród spalenizny, jest efektem tego, że bliżej nieokreślona liczba ludzi pali w domowych piecach czym popadnie. Otóż nie! To nie ma nic wspólnego z prawdą. Bo w okolicy, jak okiem sięgnąć. nie ma takich domów, gdzie pali się śmieciami. Zresztą ten śmieciowy zapach dobrze znam z polskich kurortów... Tak, w Jastrzębiej Górze, czy w Mikołajkach, Polanicy, Białce etc. bardzo często można na własnym nowie przekonać się, jak pachnie to, czym miejscowi palą w swoich willach i pensjonatach.

I raczej nikt mnie nie przekona, że za smog w Warszawie odpowiadają wszyscy poza elektrociepłowniami i samochodami. Zresztą w weekendy, gdy Warszawa wyjeżdża do domów, ruch jest znacznie mniejszy... a smog się nie zmniejsza.

Wczoraj było pięciokrotne przekroczenie normy. Dziś nieco lepiej. Co będzie jutro?

Ciekawe, że wszyscy o tym mówią, a nikt z tych, którzy mają władzę nic zrobić nie umie.

22:30, hornet99
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 23 stycznia 2017

A jednak nie jestem gotowy, by prowadzić blog... Decyzja o jego odmrożeniu była impulsowa, chyba nieprzemyślana i w ogóle chybiona - tak mi się dziś wydaje.

Prawda jest taka, że nie mam o czym pisać. Utraciłem ten "pociąg" do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że przemyśleń teraz nie mam, a więc i dzielić się też nie ma czym:) Polityki unikam. Teksty na ten temat pisałem do niedawna na Salonie 24, który jednak ostatnio przekształcił się w kolorowy ściek o orientacji mocno prawicowej, gdzie nie ma możliwości dyskutowania. Jest tylko prymitywna nawalanka. Zażądałem zlikwidowania profilu i przestałem się tam pokazywać.

Kontynuowanie tamtego bloga tutaj jest niemożliwe. Też już odechciało mi się. Bo w końcu ileż można się bawić? Zwłaszcza, gdy widząc, co się dzieje w kraju człowiekowi nie jest do śmiechu.

I tyle. Co będzie z tym blogiem? Nie wiem i nie zastanawiam się nad tym. 

22:30, hornet99
Link Komentarze (3) »
czwartek, 12 stycznia 2017

Wczoraj przejrzałem to, co nazywa się jeszcze "nic nie boli tak jak życie"... Wyciąłem z niego spore kawałki mojego życia. Tak duże, że aż zastanawiam się, czy na pewno nie popadłem wtedy w śpiączkę tudzież amnezję...

Też wczoraj do północy raczyłem się klasyką. W najlepszych (moim zdaniem) wykonaniach. Dziś klasyka nie wchodzi. Dziś jest wieczór muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Zatrzymanej. Tak, zatrzymanej, bo gdzieś od piętnastu lat muzyką rozrywkową nie interesuję się zupełnie...

Cóż wieczór wspomnień. Bezsensowny. Ale przecież zgodne z moją dewizą: żyj tak, żeby było co wspominać i wstydzić się o tym opowiadać:)

23:17, hornet99
Link Komentarze (1) »
środa, 11 stycznia 2017

Dałem się dziś namówić na obejrzenie komediodramatu Boska Florence. Jak pewnie wszyscy poza mną wiedzą, że obraz opowiada o najgorszej śpiewaczce świata. Komedii w tym nie dostrzegłem. Więcej - chwilami irytował mnie ten film, bo nie mogłem zrozumieć bezkrytycyzmu tej dobrej i chorej kobiety...

Obejrzałem, posłuchałem najgorszych wykonań i tera... siedzę ze słuchawkami na uszach i słucham wykonań właściwych. Czystych. Lepszych lub gorszych, ale wykonanych perfekcyjnie. Po prostu muszę zapomnieć to, co usłyszałem. Naprawdę uszy mnie bolały, gdy słuchałem jak śpiewała Meryl Streep. Bo ona to nagrywała, podobno:) Szacunek dla niej, ale uszy ważniejsze:)

23:00, hornet99
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 stycznia 2017

Przez bardzo długi czas, gdy byłem jednoosobową komórką do spraw niewiadomo jakich:) korzystałem z uprzejmości i gościnności wydziału, który miał lepsze warunki lokalowe. Dawno, dawno temu posłużyłem się starym jak świat fortelem: powiedziałem jednemu przełożonemu, że główny się zgodził, a głównemu, że bezpośredni się zgodził i to zapewniło mi spory komfort służbowego bytowania. 

Potem trzeba było porzucić wspaniałą, choć latem dość uciążliwą lokalizację i przenieść się na łono centrali. Miało to ten walor, że w centrali klimatyzacja działa sprawniej, niż w poprzednim miejscu.

Przydługi ten wstęp się zrobił.

W każdym razie niezależnie od lokalizacji w swoim macierzystym wydziale nie bywałem zbyt często, a różni przełożeni chcąc coś ze mną załatwić najczęściej przychodzili do mnie:) Czasy się jednak zmieniały i zespół się rozrastał. U gospodarzy robiło się ciasno, ale... szefowa tegoż wydziału, z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni (w duchu pewnie zgrzytając zębami) nadal udzielała nam gościny.

Moja przyjaźń z tą koleżanką wyraźnie ciążyła naszej głównej szefowej. W ubiegłym roku dostaliśmy polecenie, by przenieść się... w ramach tego samego pomieszczenia, tylko bliżej siebie. Nie uznałem za stosowne i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Ale tylko pozornie. Najgłówniesza nasza gwiazda wciąż starała się, by poprawić nam warunki lokalowe. Sam zresztą jej w tym pomagałem:)

I stało się! Odwojowaliśmy dwa pomieszczenia po naszych ".wrogach". I zaczęły się dziać rzeczy dziwne, bo...

- czeroosobowy zespół obciążony licznymi szafami musiał przenieść się do mniejszego niż poprzednio zajmowanego pomieszczenia;

- trzyosobowy elitarny zespół musiał opuścić gościnne pielesze, zajmowane od wieków i przenieść się do mikroskopijnego pomieszczenia sąsiadującego z poprzednim zespołem.

- na miejsce tego zespołu czteroosobowego z szafami jutro przenosi się mój zespół, któremu czasowo zostanie dokwaterowany inny zespół. Miejsca starczy, choć luźno nie będzie.

Ale, gdy już opadnie pył bitewny i wszystko się ułoży... ten zespół, który będzie do nas dokwaterowany... przejdzie na nasze miejsce:)

W ten sposób nasza najgłówniejsza osiągnie cela zamierzony w roku ubiegłym. Oddzieli mnie od koleżanki, z którą pozostaję w przyjacielskiej relacji:)Co, jak się okazuje nadal pozostaje jej solą w oku:)

I temu, niestety,służy cała ta szopka, która (niezbyt dobrze przeze mnie zobrazowana w tym tekście) jest realizacją odroczonego wyroku naszej najgłówniejszej:)

Żal mi kobiety, bo zawiodła zaufanie i nadzieję wszystkich nas. Przyjęliśmy ją dobrze. Bo i ona walczyła o nas. Ale potem... potem stało się coś takiego, co spowodowało, że większość ją opuściła. Demonstracyjnie. I została sama. No, nie do końca. Z trzyosobowym gronem swoich zausznic, które... też są izolowane przez resztę zespołu, bo po prostu przestano ich z nami identyfikować. I najgłówniejszej pozostają tylko takie "radosne" gierki.

A za oknem gęsta mgła...

22:56, hornet99
Link Dodaj komentarz »

Moja firma co dwa lata wymienia nam telefony służbowe. Funduje niezbyt wypasione samsungi, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Wypada jeszcze powiedzieć, że w te telefony upakowano multum różnych aplikacji, aby pracownicy mogli się czuć zawsze... jak w pracy. Bo przy pomocy tego telefonu można załatwić praktycznie każdą służbową sprawę. Takie sprytne są:)

Do tej pory dostawaliśmy telefony oprogramowane, a nasza rola ograniczała się do włożenia karty i przeniesienia prywatnych kontaktów, tudzież innych równie prywatnych danych. Część służbowa była gotowa do użytku. W tym roku jednak wszystko się zmieniło i dostaliśmy gołe urządzenia, które sami musimy sobie spersonalizować. Bo tak ma być taniej (oczywiście otwartym tekstem nikt tego nie powie). 

Dziś musiałem wykroić czas na to, aby wreszcie przesiąść się na nowy nabytek (nota bene o gorszych parametrach niż poprzedni - wiadomo - oszczędności!). Uzbrojony w wielostronicową instrukcję i trzy suplementy do niej rozpocząłem tę dziwną przygodę. Pochwalić się muszę, że zajęło mi to raptem trzy godziny:) Do tego trzeba dodać dwa telefony do informatyków, którzy dyszą już resztkami sił. Niestety ich instrukcje okazały się nieprecyzyjne dla całego legionu pracowników. Poza tym przez trzy kolejne godziny byłem odcięty od łączności, bo operator taki właśnie czas wyznaczył na aktywację nowej karty SIM. Gdy wreszcie się to dokonało telefon nie mógł nadążyć z wyświetlaniem informacji o nieodebranych połączeniach i innych zdarzeniach, które wymagały mojej reakcji.

Czy takie oszczędności firma miała na myśli? Chyba niektórzy jednak nie posiadają umiejętności złożonego myślenia o konsekwencjach swoich decyzji.

A na następny temat poświęcę drugą notkę, bo... warto:) 

22:29, hornet99
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 stycznia 2017

Kto to widział, aby w styczniu była tak niska temperatura!!! To nie jest pogoda dla białych ludzi!!! Protestuję! Jest po prostu i najzwyczajniej w świecie ZA ZIMNO!!!!!!!!

A poważnie, odzwyczaiłem się od zimnej pogody. Śnieg potraktowałem jak dopust boży, bo od bardzo dawna zimą go po prostu nie było. No i gdy wreszcie na chwilę pogoda wróciła do normalności (tej normalnej normalności) to wywołała u mnie szok, niedowierzanie i chęć ucieczki w cieplejsze strony:)

21:44, hornet99
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 stycznia 2017

I zaczęło się. Pierwszy dzień po świątecznym lenistwie. Przez pocztę jakoś się przekopałem. Nawet nie było tak źle. Potem było tylko gorzej, choć... bez szału. Bywało naprawdę gorzej. Chciałem przemigrować telefon, ale się nie dało, bo to, co trzeba było odinstalować ze starego na początku, aby przystąpić do uruchomienia konfiguracji nowego (skomplikowane, prawda?, ale nasze IT jest po prostu mistrzowsko genialne w utrudnianiu ludziom pracy) najpierw odinstalować się nie dało, a potem w ogóle pokazało figę, na którą service desk też nie mógł poradzić przez dwie godziny. Potem już nie miałem czasu na bzdury. Spróbuję znów jutro, jeśli znajdę czas.

Za oknem biało!!! Zupełnie nie jak zimą:) Ostatni duży śnieg na mojej wsi padał w Wielkanoc 1 kwietnia trzy lata temu. Od tamtego czasu tego białego obrzydlistwa w większej masie zauważyć się nie dało. A podobno to dopiero początek, bo koniec tygodnia ma być bardzo mroźny. Może nie będzie. Nie lubię mrozu!

I jeszcze pytanie retoryczne. Czy ktoś słyszał, aby do kłótni rodzinnej wzywać straż pożarną? A ja to widziałem i słyszałem! Serio.

Kilka dni temu, między Świętami a Nowym Rokiem, moja sąsiadka M. rozstawała się ze swoim przyjacielem. W ogóle to była dziwna sprawa, bo facet mieszkał u niej (a może z nią?) chyba od lipca, co jest rekordem wszech czasów w przypadku M. W każdym razie pod koniec grudnia coś gwałtownie się popsuło. Może psuło się powoli i od dawna, ale słychać tego nie było. Aż do owego pamiętnego wieczora, gdy ściany drżały. Około dwudziestej zadzwonił domofon:

- Proszę otworzyć, powiedział spokojny głos w słuchawce.

-A niby dlatego? Odparłem nieco zirytowany, bo przypomniały mi się czasy, gdy o różnych dziwnych porach (niekiedy nieprzyzwoicie porannych) różni dziwni panowie usiłowali za moim pośrednictwem dostać się do M.

- Straż pożarna, usłyszałem w słuchawce

Instynktownie nacisnąłem przycisk otwierający drzwi i wyszedłem na korytarz. Ustawiłem się na wprost schodów, po których poruszały się dwie postaci. Gdy wynurzyli się zza załomu schodów... szczęka mi opadła. Bo to byli najprawdziwsi strażacy w pełnym bojowym rynsztunku. W kombinezonach, hełmach, z toporkami przy pasie... Oniemiałem!!!

-My do (tu wymienili numer mieszkania M.).

Szczęka opadła mi jeszcze niżej. W głowie analizowałem nerwowo usłyszany komunikat, który nijak nie kojarzył mi się ze strażą pożarną. Musiałem mieć nietęgą minę, bo pierwszy strażak popatrzył na mnie podejrzliwie.

- To tutaj, ale tam jest raczej rodzinna awantura. Do pożaru chyba jeszcze nie doszło - wykrztusiłem, bo uświadomiwszy sobie absurdalność sytuacji nie mogłem powstrzymać śmiechu.

- Dostaliśmy wezwanie, musimy sprawdzić, odezwał się beznamiętnie drugi w hełmie.

- To ja tu nie mam nic do roboty, odparłem i wycofałem się do swojego mieszkania, szczelnie zamykając drzwi. Tak na wszelki wypadek, aby głupota nie mogła się przez nie przecisnąć.

Strażacy nie pomogli. Następnego dnia przyjechała policja. Tym już otwierać nie musiałem (spotkaliśmy się w windzie).

Happy endu nie było. Pan się wyprowadził, czy też został wystawiony za drzwi. Szczegółów nie znam. I znać nie chcę. Widziałem go wychodzącego z domu z walizkami...

22:31, hornet99
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 102