Blog > Komentarze do wpisu

przyszła wiosna

Szczerze powiedziawszy uświadomiłem sobie to dopiero wieczorem... gdy sprawdziłem datę w kalendarzu. Pierwsza wiosenna "jaskółka" pojawiła się jednak już wczoraj wieczorem. Był to jeż, który zdezorientowany zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Po dłuższej chwili, pewnie w duchu przeklinając pogodę, oddalił się w mniej ruchliwe miejsce.

Od czwartku oficjalnie wiem, że jestem chory. A to za sprawą mojej pani doktor (celowo z małej litery, choć kobieta z niej zacna i znamy się wieki), która badając mnie nagle ni stąd ni zowąd powiedziała, że jednak taki całkiem zdrowy to ja nie jestem. I od czwartku czuję się chory. Dolegliwości żadnych nie mam, ale słowo lekarza rzecz święta. Dziś nawet byłem na tę okoliczność u chirurga, który potwierdził rozpoznanie i wypisał skierowanie do szpitala. Pośpiechu nie ma, ale pokroić się będzie trzeba.

Rodziny na wszelki wypadek nie informuję, bo to są histeryczki i pewnie zaczęłyby się nadmiernie przejmować tym, co ja już oswoiłem w ciągu dziesięciu minut i co na mnie nie robi wrażenia. Z nimi byłoby inaczej. Dowiedzą się na tydzień przed terminem operacji. Wystarczy.

A taj w ogóle, to jest mi w ogóle tak jakoś... Niby robię dobrą minę do słabej gry, niby wszystko jest OK, ale - no właśnie - jest mi tak jakoś. I to jakoś jest zupełnie nieokreślone i niedefiniowalne. Jedynym wytłumaczeniem jest "zmęczenie wiosenne", występujące cztery w roku:)

poniedziałek, 20 marca 2017, hornet99

Polecane wpisy

  • zapomniana rocznica

    Czy ktoś jeszcze pamięta, że 17 stycznia 1945 roku została wyzwolona Warszawa? Albo to, co z niej zostało...

  • sypnęło śniegiem

    W zasadzie trudno się dziwić, bo jest połowa stycznia. Prawda jest jednak taka, że odwykliśmy od zimy. Parę stopni poniżej zera wyprowadza nas z równowagi. A śn

  • święta się skończyły

    Skończyło się też lenistwo. Wprawdzie do końca roku nie pracuję, to jednak korzystając z wolnego czasu to i owo trzeba będzie pozałatwiać. No i odbębnić zaległe

Komentarze
2017/03/22 08:20:10
świetnie rozumiem to "jest mi tak jakoś", też tak mi jest
trzymajmy się zatem wiosny Hornet :)
-
2017/03/28 01:08:04
Prozę życia zostaw maluczkim ... poczuj zapach pierwiosnków, zachwyć się poezją, zachłyśnij się aromatem wiosennych barw :)
Widzę na swoim blogu, że jesteś Arturze.
Stąd chyba w ogóle nie da się odejść.
Serdeczności :)
-
Gość: , *.opera-mini.net
2017/04/11 21:30:49
Łatwo stąd odejść. Wróciłem, ponieważ prawicowy portal, na którym się bawiłem i trochę trollowałem zmienił reguły umieszczania wpisów i komentowania. Tutaj też nie czuję się dobrze. Jestem bardzo daleki od tego, co było bardzo dawno temu.